Telefon 0 216 566 96 51
Mail info@oranyapiinsaat.com

Elektrik Tesisatı

Elektrik Tesisat Tamiri Servisi Evlerimizde veya bulunduğumuz diğer mekanlarda en hayati sistemlerden biri olan elektrik tesisatları özensiz kurulduğunda veya kalitesiz malzemelerden oluşturulduğunda hem ihtiyaç duyduğumuz enerjinin verimsiz olarak kullanılması sebebiyle fazla enerji sarfiyatına ve bulunduğu bina için veya içerisindeki canlı cansız varlıklar için hayati tehlikelere sebep olur. Bu yüzden eğer kendimiz bir bina inşa ettiriyorsak mümkün olduğunca elektrik tesisatının kurulumu ile ilgili çalışmalarda işinde ehil olmuş kişilerle çalışarak en kaliteli malzemeleri tercih etmemiz bizim yararımıza olacaktır. Bunun yanında yeni taşınacağımız veya satın alacağımız bir binanın da kontrol etmeniz gereken ilk özelliklerinden biri de bu sistemin niteliği ve kalitesi olmalıdır.

Sağlıksız şekilde kurulan bir elektrik tesisatında ortaya çıkabilecek problemlerden başlıcaları olarak : elektrik kaçakları, topraklamanın yetersiz kalması, en ufak bir yüklenmede sigortanın atması, voltajın sürekli düşük gelmesi ve bu sorunlara bağlı olarak kullanılan cihazların sağlıklı çalışmaması, ömürlerinin azalması, elektrik çarpılmaları ve elektrik kontağı ile çıkabilecek yangınları gösterebiliriz. Evinizin içinde elektrikli ürünlerin olmadığını bir an düşündüğünüzde bu tesisatın ne kadar önemli olduğunu anlamanız daha kolay olacaktır. Bu cihazların sağlıklı bir şekilde çalışmasıyla beraber yaşadığınız mekanda konforlu ve güvenli bir şekilde yaşayabilmeniz için elektrik tesisatında ortaya çıkacak en küçük problemde dahi gerekli tamir işlemlerini yaparak gereksiz yere risk almamalısınız. Elektrik problemlerinin yangınla beraber evler için en büyük tehlikelerden biri olduğunu unutmamanız gerekir.

Bir binadaki elektrik tesisatında çıkabilecek problemler sadece özensiz kurulum veya kalitesiz malzemeler yüzünden çıkmayacağı gibi elektrik akımları genel bir hatla birbirlerine bağlı bulunduklarından dışarıdan gelecek bir etki sonucu da kendiliğinden olabilirler. Bu durumda eğer problem çıkaran bölge kalitesiz bir kuruluma sahipse bu problem bir anlamda bunu değiştirebilmeniz için bir şans ortaya çıkarır.

Son olarak binalardaki elektrik tesisatında tamir gerektirecek başlıca bölümlere bakacak olursak : tesisatın genel yönetim ve aktarım bölgeleri, sigorta, elektrik panosu, ana kablolar vb., iç ve dış mekan aydınlatma sistemleri, kapı otomatiği, asansörler, merdiven otomatiği, internet elektrik kabloları, telefon santrali veya kabloları, diyafon veya ses sistemleri, tüm elektrikli ürünlerin bağlantı noktaları veya adaptörleri gibi alanlardan bahsedebiliriz.